مهندس بهروز افشار

مدرسه فروش | درس اول

مدرسه فروش | درس اول

خوب مثل هر مدرسه ای این مدرسه هم به منظور تعلیم و تربیت فروشندگانی برای بازار تجارت طراحی شده.
مدرسه فروش | درس اول | مهندس بهروز افشار
یک ایده جدید با هدفی دراز مدت در ایجاد تحول در دنیای داد و ستد و در محیطی بسیار اسوده که بتواند درصد فراگیری را افزایش دهد. مدرس این مدرسه من هستم ارادتمند شما بهروز افشار که با سالها تجربه عملی در خارج و داخل ایران و مطالعات وسیع تئوری در خدمتتان خواهم بود و امید وارم که بتوانم برای همه خوانندگان مجله خلاقیت مفید واقع شوم. امیدوارم که به زودی بر تعداد شرکت کنندگان در این کلاس در مدرسه فروش افزوده شود. البته خوشحالم که ما مشکل جا نخواهیم داشت و قادر خواهیم بود از همه علاقمندگان به شرکت در این دوره های آموزشی در مدرسه فروش ثبت نام به عمل آوریم.
آنچه برایم بسیار مهم است این است که شرکت کنندگان در این مدرسه فعالانه در آن شرکت کنند، مطالب را با دقت مطالعه کنند  و اگر به ابهامی بر خوردند در مورد آن سؤال کنند. خوب اگر تازه به حرفه فروش روی آورده اید مسلم است که باید بیشتر از آنهایی که تجربه دارند مطالعه کنید. من در این مدرسه هم از تجربیات و دستاورد های خودم خواهم گفت و هم از تجربیات و نظرات بزرگان این رشته نقل خواهم کرد. شما میتوانید با ایمیل مجله برایم پیام بفرستید، سؤال بپرسید، نظرات خود را بیان کنید  و هر آنچه را که فکر میکنید به نوعی میتواند در در توسعه و رشد شما در حرفه فروش مؤثر واقع شود با من در میان بگذارید.
خوب یکی از تفاوت های مهم این مدرسه با مدرسه هایی که تا به حال در آن شرکت کرده اید این است که در این مدرسه از امتحانات کتبی خبری نخواهد بود. می دانم این مسأله خیلی ها را خوشحال خواهد کرد و لی خوب در طول دوره ها سؤالاتی پرسیده خواهد شد که انتظار دارم به آنها با دقت پاسخ دهید تا اطمینان حاصل کنم که دارید با دقت به مطالب میپردازید. خبر خوش دیگر هم این است که برای شرکت در این مدرسه مجبور نیستید شهریه ای بپردازید و این مطالب رایگان در اختیارتان قرار خواهند گرفت.
هدف ما در مجله خلاقیت این است که بتوانیم به جامعه فروشندگان مملکت مان کمک کنیم و علی الخصوص راهگشای آنهایی باشیم که تازه به این حرفه پیوسته ونیاز دارند که بیشتر بیاموزند. نسلی که باید در داد و ستد های بس پیچیده و مهم در آینده  شرکت کرده و نقش مؤثری را برای کشورمان در تجارت های داخلی و بین المللی ایفا کنند و اینده تجاری ایران را رقم بزنند.. بگذارید در همین ابتدای امر و روز اول گشایش مدریه فروش بگویم با ور نمیکنید چقدر هیجان زده هستم و اینده خوبی را برای ان در آینده میبینم. این حس خوب به این دلیل در من ایجاد شده است که شاید با مطالبی که در این مدرسه ارائه میشود شخصی در جایی نیازش با مطالعه این مطالب بر آورده شده و عملکرد فروشش ارتقا یابد. همین بزرگترین انگیزه را در من ایجاد میکند.
در اولین روز از مدرسه فروش نمیخواهم با قرمول های خشک و سخت فروش به دانشجویان حمله کنم. اگر چه فروش بخش زبر و سختی را نیز داراست ولی بخشی از آن که به ذهنیت فروش، روحیه فروش و روابط انسانی ان مربوط میشود بسیار هم لذت بخش است. من خودم لحظات خوشی را در این حرفه داشته ام، فقط کافی است به این حرفه مثبت بنگرید و از خوشحالی انسان ها خوشحال شوید. البته باید بگویم کم تجربگی  سالهای اول فعالیت فروشم خاطرات تلخی را برایم بجا گذاردند ولی اجازه ندادم مرا مأیوس کنند بلکه از آنها درس گرفته و سعی کردم که یک اشتباه را دو بار مرتکب نشوم.
خوب شاید کنجکاو باشید که بعضی از این اشتباهات کدام ها بوده اند. بسیار خوب. یکی از اشتباهات بزرگ من در ان روزها این بود که هیچ ایمانی به فراگیری در این رشته نداشتم. و انقدر مغرور بودم که در دوره های فروش، و سمینار ها شرکت نمیکردم. مطالعه نداشتم و کتاب های بزرگان این رشته را نمیخواندم و همین عدم توجه به آموزش عامل از دست دادن بسیاری از فرصت های درآمد زا برای من شدند. البته خوشحالم که بزودی به خود آمدم و به فراگیری خودم افزودم و درست در همین نقطه کسب موفقیت هایم شتاب پیدا نمود و فروش های خوبی را انجام دادم.غرور دشمن شماره یک هر فروشنده ای است که در بازار به فعالیت مشغول است. به همین دلیل بسیار خوشحالم شما را در حال فراگیری در اولین کلاس فروش میبینم. کلاس را ترک نکنید و تا اخر بر نیمکت خود بنشینید
خبر بعدی در مورد این مدرسه این است که همه جلسات آن نیز از طریق صفحات مجله نخواهد بود بلکه ترتیبی خواهیم داد که دانشجویان هر از گاهی با استاد مربوطه جلسات حضوری و سمیناری داشته و همدیگر را ملاقات کرده و مطالب فراگرفته  شده را باز نگری نموده و دوره نمایند. شاید هم توانستیم ترتیبی دهیم که مطالب به صورت جزوه ویا س دی در اختیار دانشجویان قرار گیرند. البته فکر نمیکنم این بخش را هم بتوانیم رایگان اجرا کنیم. حالا ببینیم چه میشود. فعلاً نگران این بخش نخواهیم بود.خوب حالا میخواهم اولین بخش از تدریس کلاس های فروش را شروع کنم. آیا اماده هستید؟ بسیار خوب. در این بخش دوست دارم از شما بخواهم تا جلسه بعد به این موضوعات فکر کرده و نطراتتان را برایم ارسال کنید. فروش چیست؟ بازاریابی چیست؟ فروشنده کیست؟ بازاریاب کیست؟ چرا فروشی اتفاق میافتد؟ چه زمان مشتریان میخرند؟ چه زمانی نمیخرند؟ خوب نترسید. شما مجبور نیستید به همه این سؤالات جواب دهید . پاسخ به یکی از این موارد هم کافی خواهد بود ولی حد اقل به یک مورد حتماً جواب دهید. ما در طول دوره به همه این موارد خواهیم پرداخت و نظرات اساتید بزرگ این رشته را برایتان بیان خواهیم کرد. راستی یک سؤال دیگر هم به ذهنم رسید و ان این است که وقتی می گوییم "فروشنده " چه چیزی بلافاصله در ذهنتان نقش میبندد؟ صادق باشید و حقیقت را بگویید.
از همین لحظه سعی کنید که از نکات مهم یاد داشت برداری کنید شاید هم بهتر باشد که دفتر چه یاد داشتی را به همین منظور تهیه کنید و نکات کلیدی را در ان یاد داشت کنید. این دفترچه میتواند همیشه همراهتان باشد تا بار ها و بار ها مطالب آنرا مطالعه کنید. از قدیم گفته اند نا برده رنج گنج میسر نمی شود.
مطمئن باشید بعد از سالها تجربه در این رشته مطمئن هستم که برد با آنهایی است که بیشتر از بقیه مطالعه میکنند و آموزش را جدی میگیرند و از هیچ سعی و کوششی فرو گذار نمیکنند. من در همه سمینار هایم این مطلب را متذکر میشوم که راز موفقیت در فروش، خواندن، خواندن و خواندن است. همین و بس.
متأسفانه امروز فروشندگان از شهرت بالایی بر خوردار نیستند و نظر افراد در مورد انها منفی است و مورد احترامی که باید واقع نمی شوند. شاید باور جامعه این باشد که فروشندگان افرادی چاپلوس و چرب زبان هستند که میخواهند جیب مشتریان را بریده و آنها را سرکیسه کنند.خوب شاید این باورها زیاد هم بدور از واقعیت نباشند و فروشندگانی باشند که بخواهند یک شبه ره صد ساله بپیمایند و به همین دلیل دست به اقدامات ناپسندی بزنند که حیثیت و ابروی فروشندگان صادق و درستکار را زیر سؤال ببرد. من با فروشندگانئ بسیار هوشمند و با استعداد ی در ایران بر خورده ام که بدون اغراق میگویم اگر به تسلط بر زبان خارجه خود بیفزایند می توانند نه تنها در در ایران بلکه در سطح جهانی حضوری چشمگیرداشته باشند. پس برای انکه نسل بعدی شهرت بدی را در این حرفه به ارث نبرد نسل امروز فروشندگان باید به افتخاراتی در این حرفه دست یابند که طرز تفکر مشتریان در اینده را به نفع فروشندگان تغیر دهد.
خوب اگر اماده هستید درس اول فروش را اغاز کنیم:
1- خود باوری
خود باوری یعنی اینکه خودمان را به عنوان یک فروشنده قبول داشته باشیم. به این حرفه فخر بفروشیم و خودمان را در سطح جامعه با این  خصیصه و عنوان با افتخار معرفی کنیم. خود باوری یعنی  باور این مطلب که افراد برای یک انتخاب مناسب در رفع نیاز ها و رسیدن به خواسته هایشان نیاز به کسی دارند که اطلاعات محصولی  مناسب داشته و بتواند با مشورت با آنها محصولی را پیشنهاد نماید که بیشترین بهره وری را داشته باشد.
یک فروش مناسب با رفع نیاز اشخاص و یا سازمان ها در جامعه تحول ایجاد کرده و باعث بهینه شدن شرایط میشود چون تا فروشی انجام نپذیرد تحولی نیز به وقوع نخواهد پیوست. خوب پس کسی که میتواند عامل ایجاد چنین تحولی شود باید به خود ببالد و حرفه خود را در حد یک مشاور، وکیل، طبیب و یا یک مشاور مالی و بسیاری دیگر از حرفه ها قبول داشته باشد. خوب این خود باوری زمانی از راه خواهد رسید که فروشندگان خود را به عنوان مشاوران فروش قبول داشته باشند و بدانند که جامعه برای یک انتخاب درست به انها نیازمند است. البته متأسفانه بعضی از فروشندگان دیر به این باور میرسند و با چند شکست اولیه در چرخه های فروش دلسرد شده و این حرفه را ترک میکنند. خوب نباید فراموش کنیم که در فروش پافشاری یکی دیگر از کاراکتر های کلیدی است که میتواند به ایجاد خود باوری کمک نماید. مسلماً در جلسات بعدی به این موضوع نیز مفصلاً خواهیم پرداخت.. خوب گویا زنگ پایان این کلاس زدند و باید  این کلاس را تا کلاس بعدی ترک کنیم.  برای همه شما دانشجویان عزیز آرزوی روزهای خوبی دارم.

پیام فروش این کلاس:

نقطه عطف یک فروش موفق، خود باوری است.


بهروز افشار

وبگاه: www.BehroozAfshar.com

مشاور و مدرس بازاریابی و فروش نوین

نظر دادن

دوره های آموزشی زبان تخصصی کسب و کار بصورت گروهی و خصوصی، برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک مقابل کلیک نمایید یا با شماره 88245421 تماس حاصل فرمایید

مدرسه فروش | دغدغه های فروش

دغدغه ی ششم فروش: یکی دیگر از دغدغه ای فروش بر ...
پنجمین دغدغه ی فروش: دغدغه ی دیگری که در فروش در ...
دغدغه ی چهارم فروش مشتری در انتخاب محصول مردد ...
رهایی از دغدغه های فروش آیا فروش دغدغه هم دارد؟ ...
دغدغه ی دوم فروش " تشخیص خریدار باالقوه" این ...
دغدغه ی سوم  فروش: برخورد با عصبانیت و اعتراض ...
درس بیستم مدرسه فروش با سلام به شما عزیزان ...
درس نوزدهم مدرسه فروش با سلام به همه ی دانشجویان ...
مدرسه فروش - درس هجدهم - درخواست خرید از مشتری ...
درس هفدهم مدرسه فروش با سلام به همه ی دانش ...
درس شانزدهم مدرسه فروش با سلام به دانش پژوهان ...
با سلام به دوستان خوبم در مدرسه ی فروش بگذارید ...
با سلام مجدد به دوستان خوبم در مدرسه ی فروش. خوب ...
درس 13 آموزش فروش از مجموعه آموزش های مدرس فروش ...
با سلام مجدد به فراگیران مدرسه ی فروش . با این ...
با سلام به همه ی دانش پژوهان مدرسه ی فروش و با ...
با سلام مجدد به همه ی دانشجویان مدرسه ی فروش و ...
با سلام به دانشجویان خوب و جدی مدرسه ی فروش. خدا ...
با سلامی مجدد به شما دانشجویان عزیز مدرسه ی ...
پاییز از راه رسیده و زیبایی های فصل رنگهای الوان ...
سلام به دانشجویان عزیز مدرسه ی فروش.حالتون چطوره؟ ...
با سلام به فراگیران مدرسه ی فروش .امیدوارم حال ...
دانشجویان مدرسه فروش سلام. روز خوشی را برایتان ...
سلام به شما دانش جویان عزیز مدرسه فروش. امیدوارم ...
هیجان فروش، هیجان خرید دانشجویان مدرسه فروش سلام ...
خوب مثل هر مدرسه ای این مدرسه هم به منظور تعلیم و ...

درباره ما

مهندس بهروز افشار | مشاور، مدرس و سخنران بین المللی بازاریابی و فروش نوین

آشنایی بیشتر با مهندس بهروز افشار

تماس با ما

تهران، گیشا، خیابان بیست و چهارم، پلاک 29، طبقه اول
تلفن: 88245421-021  | همراه: 09123709332

خبرنامه

با اشتراک در خبرنامه آخرین اخبار را از ما دریافت کنید.